Kariyermutfak

Aktif olarak Türkiye'de endüstriyel mutfak alanında online alışveriş siteleri arasında 50 kategoride 7000'in üzerinde ürünümüzle, siz değerli müşterilerimize verdiğimiz doğru hizmetten gurur duyuyoruz.

La cimbali kahve makineleri ve tarihçesi

La cimbali kahve makineleri ve tarihçesi

la cimbali tarihçesi

La Cimbali Tarihçesi

1912 yılında Giuseppe Cimbali tarafından Milano’nun merkezinde kurulan bakır dükkanı, 1930 yılına gelindiğinde La Cimbali adını kullanarak günümüzde en çok tercih edilen lider bir marka haline gelmiştir. Sonrasında La Cimbali markalı kahve makinelerinin üretimine Rapida modeli ile başlamıştır. Dikey konumlandırılmış kazanlar ile yapılan kahveler teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi ile kahve makineleri de gelişim sağlamıştır.

1945’te La Cimbali, Albadoro modelini başlatarak günümüz kahve makinelerinin öncüsü olmuştur. Makinenin önüne kahve gruplarını yerleştirilebilir şekilde tasarlanan bu model ile artık kahve yapmak için makinenin etrafında dolaşılmasına gerek kalmamıştır.

1947’de kahvenin tat ve aromasında büyük bir devrim yaratacak, makinelere bağlı hareketli hareketli kollar ortaya çıktı. 1955 yılında otomatik kullanıma sahip Granluce isimli model ile La Cimbali yeni dış pazarlara açılmıştır. Bu dönem itibari ile baristaların iş yükünü azaltan kahve makineleri geliştirilmiştir.

60’ların sonunda Superbar modeli ve 70’lerin başında M15 ve M20 gibi modellerin çıkması ile cimbali makineleri tamamen otomatik ve pratik bir hale geldi.1983 yılında La Cimbali, ilk elektronik espresso kahve makineleri olan ET’yi tasarladı.

1990’lı yıllara gelindiğinde Dolcevita serisi olarak sunulan M30, M31, M32 kahve makineleri, otomatik ve geleneksel kullanımı birleştirerek espresso kahve kültürünün gelişmesine ve dünyada hızla yayılarak nitelikli kahvenin oluşmasına olanak tanımıştır.

La Cimbali markası bu eşsiz serüveni ile espresso başta olmak üzere dünyada pek çok kahve çeşidinin ortaya çıkmasına ve kahve kültürünün oluşmasına zemin hazırlamıştır.

Şu ana kadar 1 yorum

Mazzer SUPERJOLLY Manuel Kahve Değirmeni – Kariyermutfak Blog Yayın tarihi21:33 - 29 Ocak 2022

[…] kadar öğütüm yapmaya devam eder. Daha fazla bilgi sahibi olmak için bir önceki yazımızdan La Cimbali Kahve Değirmenlerinin tarihçesini […]

Bir Cevap Yazın